Masz Pytania

Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Twoje zapytanie ma produktów wyślij zapytanie zobacz ofertę
Masz Pytania?

Wspieramy studentów z Torunia w projekcie budowy łazika marsjańskiego

Każda nowoczesna firma musi stawiać na rozwój. Nasz Dział Badań i Rozwoju ma już ponad 4 lata!

Rozwój nie oznacza wyłącznie nowych zasobów i możliwości produkcyjnych. Dziś trzeba więcej, dlatego stawiamy na inwestycje w młode, zdolne pokolenie - to przyszłość naszej firmy!

W 2018 roku firma Archimedes rozpoczęła współpracę ze studentami Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu jako partner i sponsor drużyny. Zespół Pioneers Team, to grupa młodych studentów powołana podczas spotkania w Technicznym Kole Naukowym. Zespół zaprojektował i zbudował łazika marsjańskiego. Projekt zakładał, że robot będzie sterowalną oraz autonomiczną platformą mobilną, wyposażoną w manipulator robotyczny. Podarowane przez Archimedes profile aluminiowe z naszej oferty, a także niezbędne elementy do ich połączenia ułatwiły pracę nad projektem. Do złożenia korpusu robota, a także manipulatora użyto profili aluminiowych mk Technology Group. Drużyna może też liczyć na nasze wsparcie techniczne.

Pioneers Team zakwalifikował się na międzynarodowe zawody robotyczno-kosmiczne European Rover Challenge. We wrześniu 2019 o zwycięstwo walczyć będzie 56 zespołów z całego świata.

Za grupę z Torunia trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Adres


Projekt i realizacja