Masz Pytania

Skonsultuj się z naszym ekspertem:

Twoje zapytanie ma produktów wyślij zapytanie zobacz ofertę
Masz Pytania?

TOMRA Sorting - rozwiązania do sortowania żywności

TOMRA Sorting NV została założona przez rodzinę Planke w 1972. Maszyny Tomra dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szybko zyskały zainteresowanie na rynkach zarówno europejskich jak w Stanach Zjednoczonych. W ofercie producent posiada zaawansowane technologicznie sortery optyczne, linie do obierania parowego warzyw czy urządzenia do analizy mięsa. Sortery optyczne TOMRA do żywności to jedne z najbardziej wydajnych urządzeń dostępnych na rynku na całym świecie. Sortery kontrolują miliony pojedynczych sztuk produktów na godzinę, odzyskując aż 5-10% plonów.

Zastosowanie sortowników firmy TOMRA gwarantuje ciągłą kontrolę jakości oraz bezpieczeństwo żywności przez usuwanie z maksymalną skuteczności niepożądanych ciał obcych, zdeformowanych produktów oraz wad koloru.

W oparciu o najnowsze technologie, Tomra projektuje i produkuje maszyny do branży spożywczej, które zapewniają maksymalne wykorzystanie surowca, optymalizację produkcji oraz wysoką jakość i bezpieczeństwo produktów spożywczych - są to sortery laserowe, sortery rentgenowskie, sortery optyczne LED, obieraczki parowe, urządzenia do pomiaru zawartości tłuszczu w mięsie).

Firma TOMRA jest jednym z największych producentów urządzeń do sortowania frytek. 75 % wyprodukowanych frytek na całym świecie jest sortowanych i przetwarzanych przez urządzenia TOMRA. Firma oferuje najszerszą gamę rozwiązań sortujących dostępnych w przemyśle spożywczym. W ofercie znajdziemy zaawansowane sortowniki optyczne do wielu zastosowań - od świeżych produktów do żywności przetworzonej.
Precyzyjne technologie sortowania oparte na czujnikach umożliwiają sortowanie produktu uwzględniając wady sortowanego produktu charakterystyki biologicznej, analizują je pod kątem struktury, rozmiaru, kształtu, gęstości materiału obcego i koloru ziemniaka. Urządzenia wykorzystują unikalne czujniki bliskie podczerwieni (NIR) do skanowania każdego pojedynczego elementu „w locie”. Pozwala to na niezakłócony widok produktu podczas sortowania o dużej pojemności.

Archimedes jest wyłącznym dystrybutorem maszyn sortujących do żywności TOMRA w Polsce.

Adres


Projekt i realizacja